خوردن میوه ها و سبزیجات چه فایده هایی برای سلامتی کودکان دارد؟ 

کودک به مواد مغذی ضروری برای رشد و تکامل نیاز دارد زیرا این مواد مغذی ضروری توسط بدن شخص تولید و ساخته نمی‌شود. میوه‌هایی از قبیل انبه، موز، توت‌فرنگی، سیب، هندوانه، گلابی و دیگر میوه‌ها از مواد مغذی ضروری مختلف مانند اسید‌فولیک، آهن، کلسیم، فیبر، ویتامین‌آ، ویتامین ب، ویتامین سی و غیره غنی شده هستند که برای سلامتی کودک و به طور‌کلی رشد و تکامل کودک بسیار مهم هستند.
مانند میوه‌ها، سبزیجات نیز منبع تغذیه هستند. بنابراین، افزودن سبزیجات به رژیم غذایی روزانه کودک بسیار مهم است.

مصرف بیشتر میوه و سبزیجات کودک را چابک تر و سالم تر نگه میدارد، همچین در رسیدن به وزن ایده آل به او کمک می کند. میوه ها و سبزیجات دارای مواد مغذی حیاتی متنوعی هستند که برای رشد و نمو فرزند شما از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

سن شروع میوه خوردن در کودکان:

از آنجایی که ممکن است کودکان زمینه حساسیت به میوه داشته باشند، باید مصرف را با میوههایی شروع کرد که زمینه ایجاد حساسیت ندارند. بهترین میوهای که در چند هفته ابتدایی آغاز تغذیه تکمیلی میتوان وارد برنامه غذایی کودک کرد، آبمیوه رقیق است که بهتدریج به غلظت آن افزوده میشود. در مورد سبزیها هم بهتر است تغذیه با آب هویجی که با آب سیب مخلوط شده آغاز شود، تا اینکه بهتدریج و با بزرگ شدن کودک میتوان میوهها را بهصورت پوره و بعد تکههای کوچک در روند افزایش جویدن و بلعیدن وارد برنامه غذایی کودک کرد. آخرین میوهای که در این روند باید وارد برنامه تغذیهای او شود، مرکبات است.

فواید:

-تقویت سیستم ایمنی: میوه ها و سبزیجات حاوی مواد معدنی و ویتامین های مهمی مانند ویتامین C و E هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. مصرف میوه به طور منظم می تواند ایمنی کودک شما را تقویت کند و بدن وی را در مقابله با بیماری ها و مشکلات مختلف مقاوم کند.

تامین انرژی: میوه ها و سبزیجات سرشار از مواد مغذی هستند بنابر این نسبت به غذاهای فرآوری شده و فست فودها انرژی پایدار تری برای کودکان تامین می کنند.

-کنترل وزن: میوه ها کالری کمتری نسبت به غذاهای فرآوری شده دارند. خوردن میوه های تازه در طول روز می تواند مواد مغذی اساسی را برای کودک شما تامین کند و مانع از خوردن غذاهای ناسالم شود. در نهایت این بدان معنی است که وزن کودک تحت کنترل است.

-پاکسازی بدن و دور نگه داشتن کودک از بیماری ها: برخی از میوه ها مانند آووکادو، بلوبری، سیب و غیره برای از بین بردن سموم بدن و در نتیجه پاکسازی بدن بسیار مؤثر هستند. میوه ها و سبزیجات مواد مغذی اساسی مورد نیاز بدن کودک را تامین می کنند و مشکلات بینایی، دیابت، مشکل هضم و غیره را از کودک دور نگه می دارند.

-میوه‌ها سرشار از فیبرها هستند و برای همین در برنامه‌ی غذایی کودکان جایگاه خاصی دارند. فیبرها موادی هستند که مانند ویتامین‌ها کالری رسان نبوده، جذب بدن نمی‌شوند و دفع مواد زاید از طریق روده‌ها را سرعت می‌بخشند.

-کودکان در سن رشد به پروتئین، کلسیم، آهن و انواع ویتامین ها نیاز دارند که باید از طریق غذا تامین شود. بدون این مواد مغذی کودکان ممکن است رشد مناسب نداشته باشند و قد آنها کوتاه بماند و در موارد جدی تر نیز ممکن است در رشد مهارت های ذهنی و حرکتی آنها اختلال ایجاد شود. اکثر این مواد مغذی را می توان از گروه میوه ها و سبزیجات تامین کرد.

- میوه‌ها کالری کمتری دارند و فاقد چربی هستند. بنابراین سلامتی کودک شما را به خطر نمی‌اندازند.

- میوه‌هایی مانند موز، پرتقال، خربزه، طالبی منبع مناسبی برای جذب پتاسیم در بدن کودک شما هستند که می‌توانید آن‌ها را به رژیم غذایی کودک خود اضافه کنید.

- میوه‌هایی مانند پرتقال که به رنگ نارنجی هستند برای چشم فرزندتان خوب هستند. پس آن را در برنامه غذایی کودک خود قرار دهید.

- میوه‌هایی با رنگ سبز مانند گلابی سرشار از کلسیم هستند، در نتیجه برای سلامت استخوان‌ها و دندان‌ها مفید است.

- میوه‌هایی که به رنگ قرمز هستند مانند سیب و توت‌فرنگی برای سلامت قلب فرزند شما نیز موثر هستند.

- سبزیجات قرمز رنگ مانند گوجه‌فرنگی، فلفل دلمه‌ای قرمز و غیره را اضافه کنید تا به بدن کودک خود کمک کنید تا با رادیکال‌های آزاد مبارزه کند.


- سبزیجات سبز رنگ مانند اسفناج، کلم ‌بروکلی و غیره را اضافه کنید چون کودک را از شر سموم اضافی بدن خلاص می‌کند.

- میوه‌ها حاوی املاح معدنی هستند. این مواد نیز همانند ویتامین‌ها برای عملکرد خوب بدن و رشد سلول‌های کودکان لازم و ضروری‌اند.

.

.

میوه خوردن اطفال را چگونه می توان تنظیم کرد و میوه را در برنامه غذایی آنان گنجاند؟

بهترین زمان برای خوردن میوه وقتی است که معده کودک خالی باشد و یا هنگام صبحانه است. اگر آب مرکبات هنگام صبح به کودک داده شود موجب افزایش اشتهای او میشود.بر اساس نظر کارشناسان تغذیه، به همان میزان که رعایت کردن وعدههای غذایی در کودکان از اهمیت خاصی برخوردار است و نباید هرگز از قلم بیفتد، میوهها و سبزیجات هم در سبد تغذیهای کودکان از جایگاه ویژهای برخوردار است. به شکلی که؛ کودکان باید روزانه 2تا 5واحد میوه دریافت کنند، چرا که این گروه غذایی بخشی از نیاز آنان را به مواد معدنی و آنتیاکسیدانها تامین میکند و خوشبختانه در فصل تابستان چون اغلب میوه ها خوشرنگ و خوشمزه هستند مورد علاقه اغلب کودکان هستند.
.

.

روش هایی برای علاقه مند کردن کودک به خوردن میوه ها:
- تهیه ی دسر های متنوع و رنگارنگ از میوه برای جذب کودک.
- میوه را دم دست بگذارید.
- کودکان را در آشپزخانه پذیرا باشید.
- با میوه ها غذا درست کنید مانند آلبالو پلو ، هویج پلو و...
- الگوی خوبی برای آن ها باشید و خودتان هم به مقدار لازم میوه و سبزیجات مصرف کنید.
- برای اینکه بچه ها یک ماده ی غذایی جدید را قبول کنند باید اصرار کنید تا آن را بچشند پس پا فشاری کنید.

-از میوه ها شربت و کمپوت تهیه کنید.

- باید هر روش ممکن کودک خود را برای خوردن میوه ها و سبزیجات تشویق کنید، حتی اگر موثر نباشد.

.

چند نکته:
- پوست میوه، هم می‌تواند برخی مواد مغذی را به بدن كودك برساند و از طرفی مواد سمپاشی شده را وارد بدن او كند. بنابراین برخی میوه‌ها كه پوست‌شان حاوی فیبرهای نامحلول است، به‌دلیل نفاخ بودن و نیز به‌دلیل آن‌كه كودكان نمی‌توانند آن‌ها را خوب بجوند، بهتر است پوست گرفته شوند. همچنین توصیه می‌شود، پوست میوه‌های وارداتی كه حاوی مواد نگهدارنده هستند، گرفته شود. با توجه به فصل گرما و امكان رشد عوامل بیماری‌زا در میوه‌ها نیز بهتر است میوه‌ها در این فصل تا حد امكان بدون پوست مصرف شوند.

-

- حساسیت در اثر عوامل ژنتیك که سیستم ایمنی بدن را دچار اختلال می‌كند، ایجاد می‌شود. در میان غذاهای مختلف حساسیت‌زا، بخشی از میوه‌ها هم قرار دارند. برخی از این میوه‌ها عبارتند از:

توت‌فرنگی، كیوی و ‌نارنگی پس حتما این موضوع را در نظر بگیرید.

- از آنجایی که کودکان در فصل تابستان بدلیل گرمای هوا بیشتر احساس تشنگی می‌کنند، هرگز میوه‌ها را جایگزین آب نکنید و تشنگی‌شان را با میوه برطرف ننمایید.
 

-اين احتمال وجود دارد، وقتي آبميوه يا ميوه شيرين به كودك داده مي‌شود، او آن را به‌صورت بافت چربي ذخيره كند. اگر‌چه دريافت 2 واحد ميوه در تغذيه روزانه كودك معادل 12 كيلوكالري است، درحالي‌كه يك شيريني گل‌محمدي معادل 150 كيلوكالري است. بنابراين توصيه مي‌شود، در مورد كودكان چاق به جاي منع مصرف ميوه، خوراكي‌هايي مانند تنقلات، شيريني‌ها و شكلات از برنامه غذايي كودك حذف شود.


امیدواریم در این مطلب از #بازرگام نکات خلاصه و مفیدی برای سلامت کودکان دلبند شما ذکر کرده باشیم.

#بازرگام ، سامانه ی آنلاین خرید میوه و کالای سوپر مارکتی

تاثیر مصرف میوه بر زیبایی و سلامت پوست

داشتن پوستی زیبا و درخشان بدون لکه ی پوستی و عاری از جوش ، آکنه ومشکلات پوستی  یکی از ایده آل های همه افراد است.
تحقیقات علمی ثابت کرده است که سبزیجات و میوه ها از جمله غذاهایی هستند که به تقویت پوست ، مو و ناخن ها کمک می کند و تحقیقات همچنین ثابت کرده است که در صورت خوردن آن سبزیجات و میوه ها برای پوست بسیار مفید هستند زیرا نگرانی واقعی پوست از درون شروع می شود و این سبزیجات و میوه ها بسیاری از مراحل مراقبت را انجام می دهند.
هر نوع پوست نیازهای مخصوص به خود را دارد و میوه و سبزیجات اگر درست انتخاب و مصرف شوند می‌توانند به این نیاز‌ها پاسخ دهند

. با #بازرگام همراه باشید تا یک بررسی کوتاه و مفیر بر فواید انواع میوه و سبزیجات بر پوست داشته باشیم:

 

سبزیجات مفید برای پوست کدامند؟


 


اسفناج

سبزیجات سبز به طور کلی و اسفناج به طور خاص از جمله سبزیجات زیادی هستند که به تقویت و تقویت پوست کمک می کنند زیرا علاوه بر فیبر و آنتی اکسیدان ها علاوه بر فیبر و آنتی اکسیدان هایی که در پاکسازی پوست و حفظ آن از تظاهرات سن به وجود می آیند ، حاوی مواد معدنی و ویتامین های زیادی برای پوست مفید هستند و اسفناج حاوی ویتامین B ،ویتامین C، ویتامین E و  علاوه بر آهن ، پتاسیم ، کلسیم و منیزیم که همگی مواد معدنی بسیار مفیدی برای تقویت و پاکسازی پوست هستند.

نعنا

خمیر نعناع سرد به عنوان لوسیون و مرطوب کننده پوست استفاده می شود و خاصیت ضد لک و صورت نیز دارد.

سیب زمینی

سیب زمینی کار برای برطرف کردن تورمی که در زیر چشم ها وجود دارد ، با استفاده از آن به شکل برش های تازه ای که از آن به عنوان لنت چشم استفاده می شود ، سیب زمینی نیز به عنوان یکی از بهترین پاک کننده ها و مرطوب کننده ها برای پوست های حساس محسوب می شود و همچنین در درمان پوست های حساس اثر دارد ، زیرا از آنها به همان روش و برش هایی برای درمان آفتاب سوختگی استفاده می شود.

هویج: احیای پوست و جوان ساز
هویج با داشتن ویتامین A علاوه بر تقویت چشم که شهرت دارد، چروک های صورت را تا اندازه زیادی کاهش داده و اگر عفونت پوستی وجود داشته باشد آن را از بین می برد. در حقیقت هویج از سبزی‌جات ضد پیری به شمار می رود. از خواص دیگری که هویج دارد و به سلامت پوست کمک می کند، خاصیت ضد سم بودن آن است به طوری که از داخل بدن، سموم را دفع و خنثی می کند. خاصیت هویج برای هر نوع پوستی مناسب می باشد.

هویج در صورتی که به طور روزانه در رژیم غذایی شما باشد، علاوه بر این که پوستی شفاف و سالم خواهید داشت، چین و چروک پیری دیرتر به سراغ شما خواهد آمد. هویج را می توانید به صورت رنده شده و خرد شده در سالاد، به صورت پخته در انواع خوراک و غذا و یا به صورت خام مصرف کنید. استفاده از آب هویج نیز برای طراوت و سلامت پوست نیز گزینه مناسبی است.

گوجه فرنگی: پاکسازی و درخشندگی پوست

گوجه فرنگی قابلیت بسیار زیادی در برطرف کردن مشکلات پوستی شما چه از داخل بدن و چه سطح پوست را داراست. این ماده با داشتن مقدار زیادی از انواع ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها، پوست را پاکسازی، ضدعفونی و درخشان کرده و در دسته میوه و سبزیجات مناسب پوست قرار می گیرد. به دلیل خاصیت پاکسازی که در گوجه فرنگی پوست موجود است، برای کسانی که جوش سر سیاه دارند توصیه می شود.

خوب است بدانید که گوجه فرنگی خاصیت ضد التهاب نیز دارد که برای درمان جای زخم یا سوختگی سطحی پوست مناسب است. علاوه بر این گوجه فرنگی از بین برنده چین و چروک صورت، التهاب و عفونت های پوستی نیز به شمار می رود.

خیار: کمک به رطوبت و سلامت پوست

قطعا با خواص مرطوب کنندگی و خنک کنندگی خیار برای پوست آشنایی دارید. 95 درصد خیار را آب تشکیل داده است. لذا زمانی که ورقه نازکی از آن را بر روی پوست خود به عنوان ماسک قرار می دهید، توکسین هایی که در طول روز روی پوست صورت جمع می شوند دفع شده و پوست صورت مرطوب و شاداب می گردد.

خیار برای سلامت بدن نیز خواص ویژه دارد بدین صورت که با داشتن ویتامین B6 خاصیت آرام بخشی به پوست می دهد و برای کاهش استرس و اضطراب نیز گزینه مناسبی است. استفاده از خیار مختص تیپ خاصی از پوست نیست و برای انواع پوست مناسب و موثر است و دسته ای از میوه و سبزیجات مناسب پوست به شمار می رود.

کاهو

کاهو در تهیه بسیاری از مواد آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا با خاصیت مرطوب کننده پوست مشخص می شود و از این رو در ایجاد لایه ای عایق کننده ای که پوست را از گرمای خورشید و تأثیر باد محافظت می کند ، مفید است ، به دلیل غنی بودن در بسیاری از ویتامین ها و خاصیت پاکسازی پوست ، در تهیه بسیاری از مواد مغذی پوست و پاک کننده های صورت موثر است.

بامیه

ویتامین C موجود در بامیه به حفظ جوانی پوست کمک می کند ، بافت آسیب دیده بدن را درمان می کند و پوست را پر جنب و جوش می کند.

جعفری

جعفری به دلیل اثر مؤثر آن در از بین بردن منافذ چربی اضافی ، برای تمیز کردن پوستهای روغنی یا آکنه استفاده می شود.

کلم بروکلی

اگر می خواهید تنها یک سبزی را برای بهبود پوست خود انتخاب کنید گزینه اول حتما کلم بروکلی باشد. برای درمان کبودی ها ویتامین K موجود در بروکلی بسیار مفید است. آنتی اکسیدان های بروکلی علاوه بر پوست به بخش های دیگر بدن کمک می کند. مراقبت از پوست تنها به منظور شفافیت و درخشش آن نیست بلکه باید ایمنی آن نیز تامین گردد. عناصر مس و روی موجود در این کلم سلامت پوست را حفظ می کند و آن را در برابر عفونت مقاوم می نماید. در نهایت این گیاه ضد پیری است.

فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای شاید حتی بیشتر از پرتقال حاوی ویتامین C باشد. همچنین مقادیر قابل توجهی ویتامین B6 دارد. تاثیر فلفل دلمه ای بر پوست به حدی است که بیشتر جنبه درمانی دارد تا خوراکی. با این گیاه یک پوست بی عیب و نقص خواهید داشت.

میوه های مفید برای پوستی زیبا:

لیمو

از آب لیمو به عنوان ماده قابض استفاده می شود و به ویژه برای پوست های روغنی مفید است ، برای این منظور از یک لایه نازک آبمیوه در رنگ صورت استفاده می شود و بعد از خشک شدن کامل و با تکرار این رنگ با آب ولرم شسته می شود و این رنگ را دوباره تکرار می کند و همچنین به عنوان یک ضد لک یا ماسک صورت استفاده می شود.

گیلاس

گیلاس منبع مهمی در حفظ و شاداب و سالم بودن پوست است ، زیرا سرشار از ویتامین های زیادی از جمله: ویتامین A ، ویتامین B ، ویتامین C و ویتامین E است و کمی گیلاس برای پوشش یک دوز ویتامین کافی است.

بدن به آن احتیاج دارد و از آب آلبالو نیز برای از بین بردن لکه های تیره استفاده می شود که منجر به روشن شدن پوست می شود ، زیرا استفاده طولانی مدت از گیلاس در از بین بردن سلول های مرده پوست و ظهور سلول های سالم جدید مفید است.

انگور

انگور به بهبود زخم ها کمک می کند زیرا حاوی خاصیت آنتی اکسیدان و ضد التهابی است همچنین به آرام کردن پوست و تقویت تولید کلاژمن در پوست کمک می کند ، بنابراین در صنعت آرایشی کاربرد دارد.

کیوی

کیوی به محکم کردن پوست صورت کمک می کند و آن را خالص و عاری از ناخالصی ها و کثیفی که در منافذ انباشته می شود ، حفظ می کند ، زیرا یکی از مهمترین میوه هایی است که با خطوط ریز که بر روی پوست ظاهر می شود ، علاوه بر نقش خود در تهیه مواد و مواد مغذی مورد نیاز پوست و مهمترین ویتامین ها نیز مبارزه می کند.

سیب

از جمله میوه هایی است که پوست را تغذیه می کند. الاستین و کلاژن در ترکیب آن گنجانده شده است که به دست آوردن پوست خالص و شفاف و بدون هیچگونه نقص و کمبود آن کمک می کند همچنین دارای خواصی است که باعث می شود آن را به عنوان مرطوب کننده طبیعی استفاده میشود.

انبه
 انبه های شیرین و گوشتی تاثیر شگفت انگیزی در جوان سازی پوست دارند. آنها سرشار از ویتامین های A ، E ، C و K ، فلاونوئیدها ، پلی فنولیک ها ، بتاکاروتن و زانتوفیل ها هستند. در اینجا روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید از انبه برای جوان سازی پوست خود استفاده کنید.

پرتقال
 پرتقال نیز مانند لیمو سرشار از ویتامین C است که یک آنتی اکسیدان قوی می باشد. پرتقال می تواند به جلوگیری از آسیب اکسیداتیو ، آسیب نور خورشید ، آسیب DNA کمک کند، همچنین در کاهش التهاب و کمک به سنتز کلاژن موثر باشد.

پاپایا

پاپایا حاوی ویتامین های A ، C ، B ، اسید پانتوتنیک، فولات و مواد معدنی مانند مس ، پتاسیم و منیزیم است. همچنین حاوی آنزیم هایی مانند پاپائین و کیموپاپائین است که به جلوگیری از آسیب دیدگی پوست توسط رادیکال های آزاد کمک می کنند و خاصیت ضد باکتریایی ، ضد قارچی و ضد ویروسی دارند. مصرف پاپایا می تواند به جلوگیری از یبوست که یکی از دلایل عدم سلامتی پوست است، کمک کند. همچنین می تواند در درمان زگیل ، اگزما، میخچه، اسکار و زخم های مزمن تاثیر گذار باشد. بنابر این اگر مشکل گوارشی یا زخم و لکه های پوستی دارید پاپایا را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

هندوانه

هندوانه به عنوان یک میوه دلچسب تابستانی فواید بسیار زیادی برای بدن دارد، هندوانه درصد مایعات موجود در بدن را افزایش می دهد. تامین آب و مایعات بدن ارتباط مستقیم با شادابی و شفافیت پوست دارد. این میوه سرشار از ویتامین A و C می باشد. ویتامین C به تولید کلاژن کمک می کند و ویتامین A در ترمیم سلول های پوستی نقش بسزایی دارد. هنگامی که بر روی پوست زخمی ایجاد شد، لایه سفید پوست هندوانه را فراموش نکنید. قسمت سفید پوست هندوانه در درمان زخم ها موثر است. تامین آب بدن از طریق هندوانه به کاهش پف و تیرگی دور چشم نیز کمک می کند.

انار

انار حاوی پلی فنول است که با رادیکال های آزاد مبارزه می کند و به تنظیم جریان خون در زیر پوست کمک می نماید. ماسک هایی که با انار و پوست آن تهیه می شوند PH پوست را متعادل نگه می دارند. انار سلول های پوستی را تحریک و آن ها را به سمت ترمیم و جوانسازی هدایت می کند. آب انار رطوبت رسان مخصوص پوست خشک می باشد. برای اینکه جوانی خود را حفظ کنید با شروع پاییز انار را به برنامه روزانه خود اضافه کنید. این میوه با خاصیت ضدالتهابی که دارد در بهبود وضعیت آکنه نیز نقش مهمی دارد. همچنین دانه های انار برای رشد و سلامت موها مناسب است.

    آناناس

میزان ویتامین C این میوه بسیار بالاست و همین امر باعث می شود تا خاصیت از بین برندگی لکه های پوستی داشته باشد. لکه های قهوه ای و یا لکه های ناشی از پیری پوست با مصرف این میوه، کاهش پیدا می کند.

    آووکادو

درخت آووکادو در مناطق استوایی و گرم رشد می کند. طبع این گیاه سرد می باشد و برای پوست بسیار مفید است. آووکادو نوعی از آنتی اکسیدان (کارتنوییدها) را دارد که باعث از بین بردن رادیکال آزاد پوست میشوند و همین امر از پیری پوست جلوگیری می کند.

موز

موز میوه است غنی در فیبر در رژیم غذایی، که شامل بسیاری از ویتامین ها، از جمله: ویتامین E، ویتامین K، ویتامین C، ویتامین A، فولات و مواد معدنی؛ مانند: پتاسیم، کلسیم، فسفر، منیزیم، و کار می کند مرطوب کننده طبیعی برای پوست به عنوان آن شامل از میان خاصیت ضد باکتریایی و مواد مغذی ذکر شده ، از پوست موز نیز برای از بین بردن جای زخم های آکنه استفاده می شود که باعث می شود آنها درخشان پوست شوند.

توت سیاه

یکی از میوه هایی است که حاوی آنتی اکسیدان است و یکی از میوه هایی است که در برابر علائم عوامل پیری و پیری مقاوم تر است و پوست را مانند خط و چین و چروک می کند و پوست را تازه و حیاتی نگه می دارد ، بنابراین از توت سیاه از میوه ها در رژیم غذایی خود بطور منظم استفاده کنید.

گریپ ‌فروت

گریپ ‌فروت ضدعفونی کننده، قابض و تقویت کننده است. این میوهٔ پُرخاصیت، همهٔ انواع پوست‌ها را تقویت و بازسازی می‌کند و پوست‌های چرب را تمیز و پاک‌سازی می‌کند. همچنین از این میوه برای تقویت و شادابی پوست سر استفاده می‌شود.

افرادی که پوست‌های چرب و میکس دارند می‌توانند با خیال راحت از خواص زیبایی گریپ‌فروت استفاده کنند.

برای داشتن پوستی زیبا از آبمیوه های طبیعی استفاده کنید !

همۀ وقت آب میوه برای بدن خاصیت دارد و اگر آب میوه طبیعی و بدون اسانس باشد برترین گزینش برای سلامتی و شادابی پوست هست.

محبوب‌ ترین آبمیوه‌های طبیعی که برای زیبایی پوست مفید هستند:

آب لیمو؛ روشن‌کننده پوست

آب لیمو نه تنها برای پوست، بلکه برای تمام بدن مفید است و در تمام طول سال می‌توان از آن یافت.

این آبمیوه سرشار از ویتامین C و اسیدهای میوه است و از آن می‌توان به عنوان ضدچروک، ضدلک، روشن‌کننده پوست استفاده کرد. ترکیب‌های موجود در آب لیمو، سموم پوستی را می‌زداید و پوست را روشن می‌کند.

آب انگور؛ نرم‌کننده پوست

آب انگور منبع انواع ویتامین‌ها، اسیدهای میوه و آنتی‌اکسیدان‌هاست. این آبمیوه نرم‌کننده، رطوبت‌رسان و روشن‌کننده انواع پوست است.

آب خیار؛ مرطوب و پاک‌ کننده پوست

آب خیار حاوی ویتامین B6 است و خاصیت نرم‌کننده و خنک‌کنندگی خوبی برای پوست دارد و سموم از پوست دور میکند.

آب خیار خاصیت ضد استرس دارد، به همین دلیل بسیاری از مادران برای فرزندان خود این آبمیوه‌ را تهیه می‌کنند تا از استرس‌ها در امان بمانند و پوستشان آسیب نبیند.

آب گوجه ‌فرنگی؛ پاک‌کننده پوست

آب گوجه‌فرنگی به دلیل داشتن خاصیت پاک‌کنندگی و روشن‌کنندگی بسیار محبوب است. اگر پوست شما جوش‌های سرسیاه دارد، آب گوجه‌فرنگی می‌تواند لایه‌بردار خوبی باشد.

آب هویج؛ ضدپیری و جوانکننده

آب هویج منبعی از ویتامی A است و خاصیت ضدالتهابی، جوان‌کننده و محافظت‌کننده دارد. آب هویج نه ‌تنها باعث کاهش چروک‌های پوستی می‌شود، بلکه برای بهبودی عفونت‌های پوستی هم مناسب است. نوشیدن آب هویج برای کودکان هم مفید است و به تقویت بینایی آن‌ها کمک می‌کند.

آب کلم، باعث جوانی و شادابی پوست

برگ های کلم غنی از ویتامین کا هستند؛ یک ماده مغذی مفید برای جلوگیری از بیماری های قلبی و پوکی استخوان. آب کلم همچنین حاوی مواد معدنی از جمله منگنز، مس، کلسیم، آهن و منیزیم به همراه ویتامین های ب 6، ب 1، ب 2، ویتامین ای، فیبر و اسیدهای چرب غیر اشباع است.

آب کیوی، شاداب کننده پوست

آنتی اکسیدان های موجود در کیوی از قبیل ویتامین ث و ویتامین ای، برای کاهش آسیب های پوستی ناشی از رادیکال های آزاد بسیار مفید است. ویتامین ث موجود در کیوی به تولید کلاژن کمک می کند؛ کلاژن نوعی پروتئین بافت همبند است که سبب استحکام پوست انسان می شود. با افزایش سن تولید کلاژن کاهش یافته و خاصیت ارتجاعی پوست از دست می رود. مواد تحریک کننده کلاژن مانند عصاره کیوی به محصولات مراقبت از پوست اضافه می شوند تا با استحکام بخشیدن به بافت پوست، ظواهر و نشانه های پیری پوست را به تعویق بیندازند.آب پرتقال

آب پرتقال سبب بهبود رنگ و بافت پوست مي شود، ويتامين C موجود در آن با توليد و ترميم كلاژن با عوامل پيري پوست مي جنگد و سبب کاهش چین و چروک ها می شود.

یکی از مهمترین اثر استفاده از آب پرتقال ، تنگ شدن موقتی  منافذ باز و بزرگ پوست می باشد و همچنین در نرمي و استحكام پوست بسيار موثر است.

از آب پرتقال جهت درمان طبیعی جوش، آکنه و لک استفاده می شود. پرتقال حاوی اسید های میوه می باشد که به آرامی موجب لایه برداری از پوست شده و پوست بتدریج روشن تر و شفاف تر می گردد.

آب پرتقال با راديكال هاي آزاد و سموم پوست مبارزه مي كند و حتي مي تواند در جلوگيري از سرطان پوست كمك كند. این تونر جهت استفاده انواع پوست می باشد.

سپاس از توجه شما در این مطلب از #بازرگام.

بازرگام،سامانه ی آنلاین خرید میوه و کالای سوپرمارکتی

اپلیکیشن بازرگام

شما هم اکنون میتوانید اپلیکیشن بازرگام را از طریق لینک های زیر دریافت کنید